#gezelimgörelim Safari Turu Çöl Eğlencesi @ Dubai ...

Merhaba,
Geçen hafta sizlere Dubaide çıktığımız Safari Turundan bol bol resimli bir post hazırlamıştım.
Hatırlamak isterseniz tık tık
Orda tam akşam eğlencesine başlamadan bitmişti yazım, çok uzun olacağı için yeni bir yayınla size o akşam çölde katıldığımız Çöl Eğlencemizden bahsetmek istiyorum.

Gördüğünüz gibi baya çölün ortasında minderler, masalar, sofralar kurulmuş...aynı filmlerdeki gibi bir gece bizi bekliyordu :)
Açıkçası ben çok heyecanlıydım, ilk defa böyle bir çölde böyle bir eğlenceye katılıcam, acaba neler olacak, neler çıkacak, ayyy ne bileyim işte bir sürü bir sürü soru?

Şimdi sizi biraz resimlerle yalnız bırakayım :)
Ara ara yorumlarımı yazarım...Çadırlardan birinde elimize Hint kınası yaptırdık, ennn şekillisinden :)

Burda daha ıslak tabi kuruyunca parçaları döküldü ve yaklaşık bir hafta kaldı kınam, çok kalıcı değil ama benim çokkkk hoşuma gitti. Bu arada Dubai'de bir çok avm de kına yapan güzellik salonu bulabiliyorsunuz.
Gecede neler vardı? Açık büfe yemek, davullu zurnalı Arap eğlencesi :) nargile köşesi ve dansöz...
Önce sahneye çok ilginç bir kıyafetle zenne çıktı, evet evet erkek dansçı, çok acayip kat kat bir elbise giymişti, önce ağır bir müzikte dönmeye başladı, sonra Allah Allah bir başladı pir başladı anacım... meğer o eteklerde ışıklar varmış yawww...O kadar hızlı dönüyor ki, makinayla sürekli çekim yapsam da ancak bu şekilde kareler çıktı :)


Yer sofrasında oturduk minderlerin üstünde, yemekler de işte bildiğimiz şeyler tek farkı orada herşeyde bol bol safran kullanılması, çok alışık olmadığımızdan tabi herşeyi rahatlıkla yiyemedik,
Neyse sonra dansöz çıktı, hmmm pek beğenmedik biz, valla size doğruyu diyim mi Araptır dedik, dansözü de acayip bişey olur dedik ama ıııhhh hiç beğenmedik. Biz bile daha iyi oynarız ayol :)
Koymuşlar oraya Rus bir kız, hiç yakıştı mı dimi?
Yok yok valla beğenmedik, hiç güzel de oynamadı...
Kıskanmadık hiç, yok ya ne alakası var kıskanmadık valla bak...


Gecenin sonunda çok güzel birşey oldu, bütün eğlence bittikten sonra bütün ışıklar kapatıldı. Düşünsenize çölün ortasında ışıklar kapalı, ve gökyüzü tam tepenizde, yıldızlar tutacağınız kadar yakın sanki, o an çok acayip oldum, bilmiyorum ama içimi bir huzur kapladı, bir süre gökyüzünü seyrettik, maalesef o an fotoğraf çekmeyi unuttum, sizin hayal gücünüze bırakıyorum...
Gece baya geç saatte çölden ayrıldık ve otellerimize yine jeepler eşliğinde bırakıldık.


İşte böyle şekerler...
Başka bir #gezelimgörelim postunda görüşmek üzere...
Sevgiler,

5 yorum:

 1. Çok eğlenceli bir yazı olmuş:)) Bana da beklerim . karamelaski@blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 2. Ayyy çok güzel! Yaşadım resmen. Çok farklı bi anı ne keyifli gözüküyor ortam ^.^ Zenneyi çok merak ettim. Dansöz de Arapların da ünlüdür aslında şöyle bol göz makyajlı, esmer Arap kökenli bi hatun çıksaydı bu işi daha iyi kıvırırdı. Yaaaa çölde kumlara uzanıp yıldızları seyretmek<3 :) Kınanı da çok beğendim tatlımm!

  YanıtlaSil
 3. Çok saol tatlım :) aynennnn dediğin gibi şöyle kara gözlü kara kaşlı bir hatun beklerken, ene! dedik bu ne ya? ama yine de çok eğlenceli bir geceydi ):

  YanıtlaSil
 4. Ay bende hiç yemek yiyememiştim ve dansözü biz de hiç begenmemiştik ne bir kıvraklık ne bişey almış eline bastonu sallayıp durdu :D Ama görülecek en güzel yere gitmişsin ben bir daha gitmeyi bile düşünüyorum :)

  YanıtlaSil

Popular Posts

Recent

recentposts

Random

randomposts