#gezelimgörelim Safari Turu @ Dubai Al Hatta Desert

Not: Biraz uzun ve bollll resimli bir yazı sizi bekliyor, şimdiden söyliyim :)
Selammmm,
Mayıs ayının başında bir arkadaşımla birlikte Dubai'ye gitmiştik. İnanılmaz güzel zamanlar geçirdik, çok güzel yerler gördük, tabi ki hepsini bir postta rahat rahat yazamayacağım için, ben de bölüm bölüm yazmaya karar verdim ve böylece daha çok bilgi ve resim paylaşabilirim diye düşündüm :) #gezelimgörelim konulu postlarımı haftada bir yayınlamaya çalışacağım. Bugün ki yazım Dubai'de çıktığımız Safari Turu ! Aklıma gelen tüm ayrıntıları anlatmak istiyorum :) Resimlerle birlikte buyrun bakalım...


Safari için özel jeeplerle tabi ki alanda toplandık, o kadar çok jeep vardı ki, 6 kişilik özel jeeplerle yola koyulduk, içeride safari sırasında tutunmak için özel eklemeler bile yapılmış, düşünün artık :)

Özellikle sordum, özel olan bu jeepler 5 çeker 6 çeker, çok güçlü ve safari için özel olarak alınıyor. Hemen hemen hepsi aynı markadan, özellikle sıcağa dayanıklı, manevra kabiliyeti yüksek araçlar seçilmiş, içi de çok geniş gerçekten ve çok rahat :)


Safariye başlamadan önce çölün girişinde bütün jeeplerin tekerleklerinin havası indiriliyor. O sırada bizde yaklaşık 40 derecenin altında oyalanıyoruz işte :)

Ve yola çıkılıyor. Havaların indirilmesinin sebebi, çok fazla inişli çıkışlı olan çölde arabaların daha rahat manevra yapabilmesidir. Yani normal olsa tekerlekler o zaman devrilebilir araçlar, ama inip çıktığımız tepecikler baya bir yüksek ve alçak... tepecik değil aslında :)


Araçta 6 kişiydik, ama çok geniş olduğundan rahat rahat safarimizi yaptık, yalnız şöyle birşey var resimde de gördüğünüz gibi dışardaki araçların aşağı yukarı manevralarını görünce ister istemez bağırıp owww wouuwww diye sesler çıkarıyoruz, yalnız biz farkında değiliz aynısını aslında bizim araç ta yapıyormuş :)

Tek kelimeyle yaşadığım en güzel anlardan biri, Dubai'ye gidip te yapılmazsa olmazlardan biri :)

Bu arada neler oldu neler, jeepin biri baya tepeyi çıkarken kaldı yolda, bizim cengaver şöförümüz de hemen indi ve arabayı çekti :) Ya araba rampadan inerken bize çarpsaydı... derken çarpmadı tabi ki, hepsi usta şöför, biz bilmediğimizden dolayı biraz tırstık diyebiliriz.

Bizim şöför tam bir Türk hayranı çıkmaz mı? Çat pat bikaç Türkçe kelime bile öğrenmiş, bize söyledi. Üstelik te arabada çalınan müzikleri bir duysanız, İbrahim Tatlıses, Güllü, Kibariye, Ferdi Tayfur veeeee Tarkan! evet evet Tarkan bile çaldı, valla çok eğlendik :)


Küçücük bir not: Safariye çıkmadan önce sakınnnn yemek yemeyin, birşey içmeyin, mümkünse sakız bile çiğnemeyin...

Neden mi? Benim inanılmaz midem bulandı çünkü, boğazım durur mu bana bişey olmaz diye yedim cipsleri, içtim suları, sonra safarinin sonuna doğru mum gibi kaldım :) heheheh
Valla baya bi kötü oldum diyebilirim, neyseki pek hareket etmemeye çalışarak kendimi birazcık durdurdum, yoksa sonu fena olacaktı...

Ve akşam vakti safarimiz sona erdi, ne mi oldu öncelikle hava almak için arabadan aşağı indim biraz çölde dolandım :) bedeviler gibi .... sonra orda herkes fotoğraf çekildi, jeeplerin lastikleri tekrar şişirildi. Veee safarimizi tamamlamış olduk, bitti mi hayır tabiki de, akşam çölün ortasında bizi bekleyen bir çöl eğlencesi vardı. Ama onu başka bir yazımda anlatmak istiyorum. Çünkü orda resimlerle anlatacağım çokkkk ayrıntı var :) Zenneler, dansözler, kınalar, yemekler... davullar zurnalar....

Umarım bu kadar uzun bir yazıyla sizleri sıkmamışımdır. Başka bir #gezelimgörelim yazısında buluşmak üzere...
Sevgiler...

1 yorum:

  1. Ayyy çok güzel! Bu yazıları iple çekiyordum=) Güllü ve Kibariye sonrası tarkan ilaç gibi gelmiş olmalı:p

    YanıtlaSil

Popular Posts

Recent

recentposts

Random

randomposts